Po rozwodzie rodziców  w 1974 roku Fran przeniósł się do Glasgow.

Robiąc dyplom z rzeźbiarstwa w szkole sztuk pięknych Dougie Payne spotkał Fran'a i Andy'ego studiujących sztukę. Po spotkaniu w barze Horseshoe, gdzie Neil pracował jako barman zdecydowali, że to właśnie on będzie perkusistą. 

Ich grupa nazywała się tak jak jedna z piosenek Beatles'ów -   Glass Onion (wówczas w zespole nie grał Dougie). Jednak nic się nie działo do czasu kiedy Fran postanowił porzucić sztukę i całkowicie poświęcić się muzyce.

Pożyczka od mamy Fran'a w wysokości £600 umożliwiła wykupienie czasu w studio i nagranie pierwszego demo.

Następnie wymienili basistę i do zespołu dołączył Dougie.

1 czerwca 1996 roku grupa przeniosła się do Londynu i wydała pierwszy singiel dzięki własnej wytwórni Red Telephone Box.  Ich wybór padł na pierwszą piosenkę, którą grupa wykonała razem. Było to "All I want to do is rock" wydane w nakładzie 750 egzemplarzy.

Swój pierwszy album planowali nagrać w Londynie. Jednak wszystkie studia były zajęte. Wtedy producent Steve Lillywhite zaproponował Bearsville Studios w stanie Nowy Jork koło Woodstock. Grupie to odpowiadało.

Obecnie menadżerem Travis'a jest Ian McAndrew z Wildlife management.

Dzisiaj Travis mogą się szczycić czterema wspaniałymi albumami, z których każdy był w pierwszej dziesiątce angielskiej listy oraz wieloma hitowymi singlami.